Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Krajobraz po burzy

Prawie 30 tys. ludzi wznoszących w geście uwielbienia ręce do nieba mimo tego, że jeszcze przed dwiema godzinami potężna burza zmiotła artystów ze sceny? Takie rzeczy tylko w Rzeszowie.

Po ubiegłorocznym urwaniu chmury gorsze może być już tylko gradobicie – zażartowałem, witając się z Janem Budziaszkiem, pomysłodawcą największego koncertu ewangelizacyjnego na świecie. Po dwóch godzinach żałowałem, że wysiliłem się na tak kiepski żart. Gdy piorun huknął obok sceny, a przemoczeni do suchej nitki techniczni orzekli, że trzeba odwołać koncert, sytuacja wydawała się beznadziejna.

Przemoczeni jak kury muzycy wznieśli jednak ręce do nieba. I stał się cud. Wyszło słońce. Na podmokłym ogromnym trawniku w rzeszowskim parku Sybiraków prawie 30 tys. skąpanych w promieniach słońca ludzi wielbiło Boga. Śpiewał ogromny chór, który ćwiczył od miesięcy, grali znakomici muzycy, którzy zjechali tu z całej Polski. Wielbienie animowali m.in.: Viola Brzezińska, Beata Bednarz, Mate.O, Lidka Pospieszalska i Tamara Przybysz.

Plakaty reklamujące imprezę zapraszały na „koncert największych przebojów piosenki chrześcijańskiej”. I tak było w istocie. Muzyczny zapis porywającego koncertu, który właśnie trafił na sklepowe półki, jest rodzajem krążka z serii „The best of”. Dla wielu wspólnot nad Wisłą to znakomita okazja na odkurzenie swego uwielbieniowego repertuaru. Jednocześnie ukazała się też płyta DVD z rzeszowskiego koncertu.

Gdy zapadł zmierzch, park Sybiraków zamienił się w morze ognia. Zapłonęło 28 tys. świec. Na scenie trwał festiwal życia. Słuchając płyty, ma się wrażenie, że stoi się w wielotysięcznym tłumie. Znakomicie sprawdzają się słowa Jana Budziaszka: „Chcecie posłuchać dobrej muzyki? To zaśpiewajcie sobie sami!”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza