Nowy numer 43/2020 Archiwum

Smyczkowe arcydzieło

Grażyna Bacewicz, Violin Concertos Nos 1, 3 and 7, Chandos 2009

Lutosławski uważał ją za najwybitniejszego kompozytora wśród kobiet. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Grażyny Bacewicz.

– Pomysł, by nagrać płytę z jej koncertami, zrodził się, gdy uświadomiłam sobie, że te fantastyczne utwory należą po prostu do arcydzieł literatury muzycznej – opowiada skrzypaczka Joanna Kurkowicz.

Na krążku Violin Concertos towarzyszy jej Polska Orkiestra Radiowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także