Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym

To wielka gratka dla turystów. Do końca sierpnia w każdą sobotę i niedzielę w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w ramach XXV Letnich Wieczorów Muzycznych można posłuchać koncertów organowych i wokalno-instrumentalnych, a także programów słowno-muzycznych.

Słynne organy z kościoła farnego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, obok organów z Olkusza, to prawdopodobnie najstarszy tego typu instrument w Polsce.

Instrument był wielokrotnie przebudowywany, po raz pierwszy po najeździe Szwedów w 1656 roku. Niemniej jednak do dziś zachowało się wiele pierwotnych jego elementów, m.in. mechaniczna traktura gry, klapowe wiatrownice i większość głosów.

Instrumentu można będzie posłuchać właśnie w czasie Letnich Wieczorów Muzycznych. Na muzyczny festiwal do Kazimierza przyjedzie też wiele znanych nazwisk. – Wśród gwiazd nie zabraknie Małgorzaty Walewskiej, Anny Seniuk, Krzysztofa Kolbergera, Konstantego Andrzeja Kulki, Cezarego Żaka – zapewnia Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także