Nowy numer 24/2018 Archiwum

Czerwcowo-koncertowo

Przed nami miesiąc pełen ciekawych koncertów.

Już w przyszłym tygodniu warto wybrać się do Olsztyna koło Częstochowy, gdzie w sąsiedztwie malowniczych ruin zamku odbędzie się pierwszy Festiwal Pamięci Bogdana Łyszkiewicza. Lider Chłopców z Placu Broni zginął 9 lat temu w wypadku samochodowym. Był człowiekiem nietuzinkowym, dlatego zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęło wielu znanych muzyków polskiej estrady.

13 czerwca wystąpią: Easy Rider, Mafia, Golden Life, Sztywny Pal Azji, Oddział Zamknięty i reaktywowana specjalnie na ten koncert formacja The Nos, w której również śpiewał Łyszkiewicz. To jednak dopiero początek. Ten miesiąc będzie przede wszystkim obfitował w koncerty zagranicznych gwiazd. 17 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej odbędzie się, przeniesiony z kwietnia, koncert Patricii Kaas. Francuska piosenkarka, znana m.in. z filmu „Piano Bar”, nazywana jest „nową Edith Piaf”.

Na brak atrakcji nie będą mogli w czerwcu narzekać fani jazzu. 19 czerwca na Starym Rynku w Płocku wystąpi jeden z najciekawszych na świecie gitarzystów – Al Di Meola. Koncert będzie częścią tournée „New World Sinfonia” i otworzy IV edycję festiwalu filmowego Cinemagic.pl. Do Polski zawita też słynny pianista Chick Corea. 23 czerwca w poznańskiej auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza zagra w ramach reaktywowanego Festiwalu Jazz Fair.

A dzień później zaszczyci swoją obecnością Szczecin Music Fest, występując na Zamku Książąt Pomorskich. Jeśli dodamy do tego jeszcze koncert Lenny’ego Kravitza 20 czerwca na krakowskich bulwarach wiślanych i występ Jona Andersona z grupy Yes 30 czerwca w warszawskim Teatrze Roma, nikt chyba nie będzie miał wątpliwości, że pod względem koncertów zapowiada się bardzo ciekawy czerwiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji