Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Szefowa KE von der Leyen: jesteśmy w Kijowie, by pokazać silne wsparcie UE dla Ukrainy

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w czwartek, że przybyła do Kijowa z grupą komisarzy unijnych. "Jesteśmy tu razem, by pokazać, że UE stoi u boku Ukrainy tak niezachwianie, jak zawsze" - napisała szefowa KE na Twitterze.

Von der Leyen przypomniała, że odwiedza Kijów po raz czwarty od czasu, gdy Rosja napadła na Ukrainę. Tym razem - podkreśliła - przybywa z grupą komisarzy unijnych. (https://tinyurl.com/p65952kr).

OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę

Jest to grupa 15 osób - podała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na komunikat KE. Wraz z von der Leyen są w Kijowie m.in.: szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, dwaj wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis i Marosz Szefczovicz, komisarz UE ds. gospodarki Paolo Gentiloni i komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Czytaj:  Premier Izraela: rozważę przekazanie "Żelaznej Kopuły" Ukrainie

Na czwartek zaplanowano spotkania komisarzy z przedstawicielami rządu Ukrainy. Van der Leyen i szef Rady Europejskiej Charles Michel spotkają się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. W piątek w Kijowie odbędzie się szczyt UE-Ukraina.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama