Nowy numer 49/2020 Archiwum

Uwielbienie w strugach deszczu

Jednego Serca, Jednego Ducha, Live Rzeszów 2008, Paganini 2008

Trzeba być wariatem, by w strumieniach deszczu, stojąc po kostki w błocie, uwielbiać przez kilka godzin Boga. Na szczęście w Rzeszowie znalazło się tysiące takich szaleńców. Lało jak z cebra.

Czy ktokolwiek przyjdzie na koncert? Co z tego, że przed rokiem przyszło aż 30 tys. ludzi? – martwili się organizatorzy największego ewangelizacyjnego koncertu na świecie: rzeszowskiego „Jednego serca, jednego ducha”. Rano z powodu oberwania chmury odwołano nawet w centrum miasta procesję Bożego Ciała. Obok sceny w błocie grzęzły tiry. Łąka w parku Sybiraków zamieniła się w ogromną kałużę.

– Zawsze przekonywałem ludzi, że nie ma nic lepszego na niebie i ziemi jak święta wola Boża. Mimo to codziennie żebrałem o słoneczną pogodę dla Rzeszowa na Boże Ciało. Trudno powiedzieć, że padało. To była ulewa – śmiał się Jan Budziaszek.

Zmoknięci jak kury muzycy wyszli na scenę i przetarli oczy ze zdumienia. W strugach deszczu stał wielotysięczny tłum. Gdy koncert ruszył, śpiewali wszyscy. To idea tego koncertu. – Prawdziwe wylanie Ducha Świętego – rzucił ktoś spod parasolki. Na płycie CD usłyszycie (a na DVD zobaczycie) porywający koncert największych przebojów muzyki chrześcijan. Zresztą posłuchajcie sami …

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także