Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Prezydent: trwają prace nad stworzeniem wojsk medycznych

Są plany, które będą się materializowały już w najbliższym czas; trwają prace nad stworzeniem wojsk medycznych - podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości 20-lecia utworzenia Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Prezydentowi podczas uroczystości towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda; wziął w niej udział równie z wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Duda dziękował pracownikom Instytutu za opiekę nad żołnierzami i ich rodzinami, a także za świadczenie opieki nad pacjentami z całego kraju. Dziękował im też za pomoc w walce z pandemią Covid-19, w tym zagranicą.

"Dzisiaj, i w ciągu ostatniego roku, ogromnie dziękuję za pomoc Ukrainie. Wiem, że leczycie rannych żołnierzy, że wspieracie ukraińskie służby medyczne, że doskonalicie ich prowadząc szkolenia, że współpracujecie z nimi na co dzień. W istocie zatem każdego dnia swojej służby tutaj niesiecie także i pomoc broniącej się przed rosyjską napaścią Ukrainie" - mówił prezydent.

"Przed państwem także wielkie dzieła. Dzisiaj są plany, które będą się materializowały już pewnie w najbliższym czasie. Dosłownie dzisiaj pan premier, minister obrony narodowej, z szefem Instytutu pracują nad stworzeniem nowego rodzaju wojsk - przy również i naszym wsparciu, BBN - wojsk medycznych" - poinformował Andrzej Duda.

"Czasy, które obserwujemy dzisiaj z bliska pokazują jak niezwykle jest to ważne, jakie znaczenie ma medycyna pola walki dla wsparcia w sytuacji, kiedy konflikt zbrojny, który się toczy ma wymiar poważny" - dodał.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze