Nowy numer 20/2024 Archiwum

Od TikToka do Jezusa

O głoszeniu Ewangelii w mediach społecznościowych, młodych trwających w milczeniu przed Jezusem i przechodzeniu od fajności do głębi mówi ks. Adrian Chojnicki.

Agnieszka Huf: Narzeczeni, szukając kapłana, który pobłogosławi ich małżeństwo, wpisali w Google: „fajny ksiądz Rybnik”. Pierwszy wynik – ks. Adrian Chojnicki. Czy jest Ksiądz fajnym księdzem?

Ks. Adrian Chojnicki:
Hm… Bycie „fajnym księdzem” nie jest na pewno moim celem, ale taki jest teraz język świata. Głęboki przekaz trafi do jakiejś grupy ludzi, ale głębia jest niszowa, a na „fajność” mogę złapać zdecydowanie więcej osób i poprowadzić ich ku głębi.

Ci narzeczeni, którzy szukali w internecie „fajnego księdza”, teraz – już jako małżonkowie – należą do prowadzonej przez Księdza wspólnoty. Czyli przeszli od fajności krok dalej.

Oni są świetnym przykładem, że ważne jest towarzyszenie ludziom. Szukali miejsca, gdzie ich wiara mogłaby wzrastać, spotkaliśmy się kilka razy, rozmawialiśmy. Człowieka nie wolno zostawiać samego.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Agnieszka Huf

Z wykształcenia pedagog i psycholog, przez kilka lat pracowała w placówkach medycznych i oświatowych dla dzieci. Absolwentka Akademii Dziennikarstwa na PWTW w Warszawie. Współpracowała z miesięcznikiem „Różaniec”, portalami „Stacja7” i „Aleteia” a także z katowickim oddziałem „Gościa Niedzielnego”. Autorka książki „Zawsze myśl o niebie: historia Hanika - ks. Jana Machy (1914-1942)”. W „Gościu Niedzielnym” od stycznia 2021 odpowiada za media społecznościowe. Interesuje się turystyką górską, literaturą faktu, życiem Kościoła i nową ewangelizacją. Obszar specjalizacji: Zagadnienia społeczne, niepełnosprawność, psychologia, tematyka rodzinna.

Kontakt:
agnieszka.huf@gosc.pl
Więcej artykułów Agnieszki Huf