Nowy numer 5/2023 Archiwum

Jan Paweł II - Odkrywamy prawdę. Konferencja prasowa i dodatek specjalny

"Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę" - dodatek pod takim tytułem dołączony zostanie do trzech katolickich tygodników: "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Idziemy". Promować go będzie czwartkowa konferencja prasowa.

Dodatek specjalny zostanie dołączony do najbliższego numeru trzech największych tygodników katolickich. "Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami; są opiniami czy wręcz pomówieniami niewytrzymującymi konfrontacji z faktami. Publikacja trzech tygodników katolickich, w której realizację włączyli się też inni dziennikarze i inne redakcje, jest odpowiedzią na te oskarżenia. Ukazujemy problem z wielu perspektyw, nie uciekając od trudnych zagadnień. Wskazujemy niewiarygodność zarzutów, ich ahistoryczność oraz kontekst cywilizacyjny, a także działania papieża Polaka zmierzające do oczyszczenia Kościoła. Kreślimy również duchową sylwetkę Karola Wojtyły. Jesteśmy przekonani, że tak szerokie podejście do tematu potwierdzi bezpodstawność oskarżeń i pozwoli czytelnikom zrozumieć intencje, jakie za nimi stoją" - piszą we wspólnym edytorialu trzej redaktorzy naczelni: ks. Jarosław Grabowski z „Niedzieli”, ks. Adam Pawlaszczyk z „Gościa Niedzielnego” i ks. Henryk Zieliński  z „Idziemy”.

26 stycznia 2023 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (ul. Foksal 3/5, Warszawa) odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział: 

Weronika Kostrzewa ‒ publicystka Radia Plus
Barbara Stefańska ‒ sekretarz redakcji „Idziemy”
Bogumił Łoziński ‒ zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”
Mariusz Książekdyrektor generalny Tygodnika „Niedziela”

Konferencję prasową poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Na konferencji obecni będą również redaktorzy naczelni wyżej wymienionych tygodników oraz dziennikarze rozpracowujący jej temat, którzy na potrzeby indywidualnych wypowiedzi będą do dyspozycji dziennikarzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze