Nowy numer 5/2023 Archiwum

Najdłuższa ławka szkolna w Polsce

To nieprawdopodobne, jak wysoko zostaliśmy wyniesieni! Sam Mesjasz nazywa nas braćmi.

Po pierwsze: ponieważ "stała na dworze" była raczej z centralnej Polski, bo gdyby przybyła z Małopolski, Ewangelista napisałby: "twoja matka i bracia stoją na polu", a gdyby przywędrowała z Górnego Śląska "stoją na placu".

A już poważniej: w głowie nie mieści się to, jak wysoko zostaliśmy podniesieni! Sam Mesjasz, Syn Boga Żywego nazywa nas... braćmi.

"I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: Oto moja matka i moi bracia".

Dzięki temu naszego rodowodu i koneksji rodzinnych mogą nam pozazdrościć ci, którzy nie przyjęli Go jako Pana. 

Teresa z Lisieux pisała, że Bóg widzi nas takimi, jacy będziemy w chwale wieczności. Patrzy na nas, jak na świętych!

"Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze' - przypomina dziś święty Paweł. 

Gdzie stoi najdłuższa ławka szkolna w Polsce?  W Wadowicach. Po 1978 roku nagle okazało się, że pół miasta chodziło do klasy z młodziutkim Lolkiem Wojtyłą. 

To jednak żadna nobilitacja w porównaniu do tego, o czym pisze Apostoł Narodów.

Jednym z najważniejszych biblijnych fragmentów jest dla mnie zdanie z listu do Efezjan: „Nie tylko nas wskrzesił, ale też posadził na wyżynach niebieskich w Chrystusie". On już tego dokonał! Już zaczął nas traktować na równi ze Swym Synem! Tak wysoko zostaliśmy wyniesieni. Czas, by odkryć naszą tożsamość i to, kim naprawdę jesteśmy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się