Nowy numer 17/2024 Archiwum

Spóźnione TVP Info

W sobotę 6 października ruszył wreszcie długo zapowiadany kanał TVP Info, który zastąpił TVP3, jednak układ nowej ramówki zmienił się niewiele w stosunku do dotychczasowego programu regionalnej Trójki.

Dotychczasowy program informacyjny TVP3 „Kurier” został zastąpiony przez „Serwis Info”, emitowany – podobnie jak „Kurier” – 30 minut po pełnej godzinie, z wyjątkiem „Poranka TVP Info” (od 6.00 do 9.30), w trakcie którego ukazywać się ma co kwadrans.

W paśmie „Dzień z TVP Info”, nadawanym od poniedziałku do piątku od 9.30 do 18.00, po każdym „Serwisie Info” emitowane będą informacje sportowe, ekonomiczne i pogodowe, a także kulturalne. O 11.00 pojawia się program „Biznes – otwarcie”, po 15.00 „Raport z Polski”, a o 16.15 „Rozmowa dnia”. W paśmie mają się znaleźć także komentarze, dotyczące wydarzeń w kraju i na świecie. Godziny emisji programów ośrodków terenowych TVP nie ulegną zmianie.

W dni powszednie o godz. 20.00 nadawany będzie program publicystyczny, który nie ma jeszcze nazwy. Pojawi się także nowy program o tematyce zagranicznej i widowisko publicystyczne, poświęcone interesom Polski. W czasie weekendu emitowane będą nowe programy m.in. „Biznes tydzień”, „Punkt widzenia”, „O co chodzi”, „Tygodnik Polski” oraz „Polityczny komentarz tygodnia”. Znikną audycje „Studio Europa”, „Studio Świat” i „Kuchnia nie tylko polityczna”.

W ramówce kanału znajdą się autorskie programy Rafała Ziemkiewicza i Jacka Sobali. W programie Rafała Ziemkiewicza, znani dziennikarze rozmawiać będą o najistotniejszych problemach politycznych i społecznych tygodnia.

Zmienia się scenografia zastępczego studia Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, z którego emitowana jest obecnie TVP Info. Właściwe studio i newsroom dla kanału powstanie na pierwszym piętrze budynku TVP przy ul. Powstańców w miejscu obecnego newsroomu „Wiadomości”.

Szefem redakcji „Serwis Informacyjny TVP Info” został Tomasz Pietraszak, związany z oddziałem TVP w Bydgoszczy. Pracował najpierw jako reporter, później wydawca programu informacyjnego „Zbliżenia”, a od stycznia 2006 r.– jako szef redakcji. Przez kilka lat był odpowiedzialny za współpracę tego oddziału z ogólnopolskimi programami informacyjnymi. Ma na swoim koncie kilka tysięcy newsów, kilkaset wydań programów informacyjnych. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza