Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pisane pianą

Koncerty starego szantowego wyjadacza i młodziutkiej wokalistki Dominiki Żukowskiej porywają ludzi z rozpędzonego świata w pastelową krainę żeglarskich ballad.

Żukowska, związana kiedyś z żyrardowską grupą DNA, i Korycki, od śmierci Janusza Sikorskiego śpiewający w Starych Dzwonach, najlepszej szantowej formacji nad Wisłą, tworzą znakomity duet. Motorem grupy jest Korycki, który na szerokie wody wypłynął w 1983 r., wyśpiewując na krakowskich „Shanties” słynny żeglarski horror „Magdę”.

Odtąd jej refren można usłyszeć na wielu łajbach w Mikołajkach, Sztynorcie czy Gdyni. „Rejs tawerną” to znakomity krążek, na którym prócz rozkołysanych żeglarskich piosenek usłyszymy również rosyjskie ballady Biczewskiej i Okudżawy oraz tradycyjną szantę „Johny Comes Down to Hilo”.

Kupisz na www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także