Nowy numer 47/2020 Archiwum

Autoportret

Dwupłytowe wydawnictwo zbierające najważniejsze utwory światowej sławy flamandzkiego dyrygenta, który niedawno obchodził swe 60. urodziny.

HERREWEGHE – urodzony w 1947 r. w Gandawie, jeden z pionierów „rewolucji barokowej”, wybrał 28 kompozycji z ogromnej dyskografii liczącej prawie 100 albumów. To owoc pracy z takimi orkiestrami jak: Collegium Vocale Gent, La Chapelle Royale czy Champs-Élysées Orchestra.

Dyrygent przez lata kojarzony był przede wszystkim z wykonaniami muzyki Bacha, w kompilacji nie mogło wiec zabraknąć jego utworów. Usłyszymy m.in.: fragment słynnej „Pasji św. Mateusza”, a także „Lamentacje Jeremiasza” Lassusa, serenadę Mozarta, „Sanctus” Beethovena, fragmenty symfonii Schumanna i Brucknera oraz „Requiem” Kurta Weilla i Gabriela Fauré.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także