Nowy numer 22/2023 Archiwum

QUIZ: Który święty przypomina Ciebie? – odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi w naszym quizie.


Rozwiąż QUIZ: Który święty przypomina Ciebie?

1. Miał otwarte serce dla potrzebujących. Kierował swoje kroki do miast, które ucierpiały w trzęsieniu ziemi. Tam pomagał m.in. sierotom. Założył Zgromadzenie Małych Sióstr Misjonarek Dobroczynności.
św. Alojzy Orione

2. Miał łatwość przemawiania. Był elokwentny i dysponował świetną pamięcią. Według tradycji, pewnej nocy odwiedziło go Dzieciątko, zapewniając go o miłości Boga.
św. Antoni Padewski

3. Słynął ze silnej osobowości. Doradzał m.in. książętom i biskupom. Porywał słuchaczy swoimi homiliami. Dzięki temu zyskał tytuł „doktora miodopłynnego”.
św. Bernard z Clairvaux

4. Była bardzo wytrwała w modlitwie o nawrócenie swego syna. Wpłynęła na to, że chrzest przyjął jej mąż.
św. Monika

5. Znane było jej wielkie serce dla ubogich. Rozdawała jałmużnę, usługiwała chorym. Postarała się też o szpital dla najbiedniejszych mieszkańców. A pochodziła z rodziny królewskiej.
św. Elżbieta Węgierska

6. Miał duże poczucie humoru. Mówił, że „radosne serce łatwiej staje się doskonałym niż serce ponure”.
św. Filip Neri

7. Jedną z jego cech charakteru była impulsywność. Zdarzało się, że reagował dynamicznie, a nawet ostro. Potrafił też zachowywać pogodę ducha i okazać skruchę. Przyjął imię zakonne na cześć jednego ze świętych papieży.
św. Ojciec Pio

8. Miała świetne zdolności językowe. Mówiła w paru językach obcych. Mieszkała m.in. w krajach Skandynawii.
św. Urszula Ledóchowska

9. Od maleńkości była słabego zdrowia. Cierpiała przez większość życia na astmę. Ludzie interesowali się jej życiem z powodu objawień, jakie otrzymała.
św. Bernadeta Soubirous

10. Jego wiara rosła wraz z rozwojem jego pasji do malarstwa.
św. brat Albert Chmielowski

11. Kochała książki. Uwielbiała filozofię, pisała doktorat z tej dziedziny. Jej wiara pogłębiła się m.in. podczas studiowania prac św. Tomasza z Akwinu.
św. Edyta Stein

12. Okrzyknięto go Papieżem Uśmiechu. Słynął z poczucia humoru. „Ile jest przykazań?” – zapytał jedno z dzieci podczas audiencji. „Dziesięć!” – odparł zadowolony z siebie maluch. „Nie! Jedenaście! Jedenaste przykazanie brzmi: Zawsze bądź radosny!”.
św. Jan XXIII

13. Była wielokrotnie wystawiana na próbę i wyszydzana z powodu swojego pochodzenia. W jednej z encyklik Benedykt XVI pisał o niej jako przykładzie nierozerwalnej relacji wiary i nadziei w życiu chrześcijańskim.
św. Józefina Bakhita

14. Każdego dnia rano, jeszcze przed pracą, uczestniczył we Mszy św. Był wrażliwy na cierpienie człowieka. Znany był też z bezinteresowności i nie przywiązywania przesadnej uwagi do pieniędzy.
Św. Józef Moscati

15. Kochała muzykę. Komponowała pieśni, które nazywała „czystym wspomnieniem raju”.
św. Hildegarda z Bingen

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast