Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowe programy w TVP3

W lutym TVP3 rozpoczęła emisję trzech nowych programów publicystycznych. „Studio Świat ”, które prowadzi Marek Cajzner, były szef Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC, komentuje najważniejsze problemy współczesnego świata.

Zaproszeni goście i eksperci analizują rozgrywające się konflikty i kryzysy, współpracę państw oraz globalną walkę o wpływy. Jakie jest miejsce Polski na politycznej mapie świata? Czy globalizacja to zagrożenie czy szansa? Program emitowany jest w każdą sobotę o 20.50.

„Studio Wschód”, emitowane również w sobotę, to program publicystyczny o charakterze międzynarodowym, analizującym problemy krajów byłego ZSRR. Co dzieje się za Bugiem i dalej? Czy Białoruś pójdzie drogą demokracji? Czy Rosja jako mocarstwo energetyczne zagraża Europie, czy też jest dla niej szansą? Jak Polska może wykorzystać swoje położenie geopolityczne? Program prowadzi Maria Przełomiec, była dziennikarka BBC, specjalistka od problematyki wschodniej.

TVP3 rozpoczęła także nadawanie cotygodniowego programu „30 minut”. Jak zapowiadają jego autorzy, dziennikarze demaskować będą tajemnice związane z najgłośniejszymi wydarzeniami, a wiec afery gospodarcze, korupcyjne i polityczne. W ciągu pół godziny widzowie prześledzą razem z reporterami najbardziej zaskakujące wątki historii, o których rzadko mówi się w mediach. Emisja w każdą sobotę o godz. 20.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama