GN 42/2020 Archiwum

Powiedzieli o filmie 'Wielka cisza'

– Dla mnie to bardzo ważny film. Jest jakby takim sprawdzianem na zadawanie sobie pytań, w jaki sposób człowiek może usłyszeć ciszę.

Z pewnością zobaczę ten film jeszcze raz. Potrzebowałam trochę czasu, by wejść w tę wielką ciszę. Co do sposobu życia zakonników, to jeżeli człowiek wierzy, nie można sobie zadawać pytania „po co to wszystko”. Każdy przejaw okazywania wiary jest ważny. Dla mnie dowodem istnienia Boga jest fakt, że ci ludzie mogą tak żyć. Bo dla nich inny wybór jest niemożliwy.

Jestem wdzięczna twórcy filmu, że pokazał ludzi uwiedzionych przez Boga. To, że ludzie mogą być tak uwiedzeni – to mnie po prostu zachwyca. Jestem przekonana, że każdemu z nas, czy buddyście, czy chrześcijaninowi, ten film coś może dać.

Przecież jeżeli pomodlimy się trochę dłużej i uda się nam nie rozproszyć, to już będzie wielki sukces. Nawet jeżeli po jakimś czasie wrócimy do codzienności, film pokazuje, daje nam znak, że można klęczeć, i wstać, i znowu klęczeć i wstać. I ci mnisi się w tym odnajdują.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama