Nowy numer 15/2024 Archiwum

TVP ma się dobrze?

Zdaniem Bronisława Wildsteina, prezesa TVP, dzięki zmianom w programach informacyjnych wzrasta liczba widzów. Dotyczy to zwłaszcza „Wiadomości”.

„Programy informacyjne są dobrze oceniane, umacnia się ich wiarygodność” – powiedział Wildstein podczas posiedzenia Rady Programowej TVP, które poświęcone było obecnej ramówce telewizji publicznej oraz najbliższym zamierzeniom programowym.

Wildstein zwrócił także uwagę, że w jesiennej ramówce pojawiło się kilka nowych programów dotyczących kultury, emitowanych w dobrym czasie antenowym. Duży nacisk został położony na wprowadzanie nowych form programów publicystycznych. Trwają prace nad przekształceniem obecnego profilu TVP3 Regionalnej w kanał informacyjny TVP Info.

Efektywne wykorzystanie potencjału oddziałów terenowych TVP, zmiany w infrastrukturze technicznej oraz zatrudnienie nowych prezenterów i reporterów – wszystko to sprawi, że kanał TVP Info ma być nowoczesny, atrakcyjny i szybko reagujący na najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Dobre samopoczucie władz TVP może pogorszyć fakt, że Komisja zakładowa „Solidarność” weszła w spór zbiorowy z zarządem TVP. Związkowcy nie godzą się na nowy regulamin płac i żądają podwyżek.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy