GN 32/2018 Archiwum

Ze sportu do Sportu

Ponad 700 zgłoszeń wpłynęło w lipcu do Akademii Telewizyjnej TVP SA na casting zorganizowany w celu obsadzenia stanowisk dziennikarskich, reporterskich i prezenterskich w kanale tematycznym TVP Sport.

W pierwszym etapie specjalna komisja złożona z pracowników Akademii Telewizyjnej, Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych i doświadczonych dziennikarzy sportowych telewizji publicznej wybrała ponad 100 osób.

W drugim etapie, po próbie kamerowej i sprawdzianie wiadomości z zakresu wiedzy o sporcie, wyłoniono 25 osób. W większości są to dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni sieci kablowych w wieku 23–27 lat, którzy przeszli trzytygodniowe szkolenie. Polegało ono na przygotowywaniu materiałów, pracy przed kamerą i poznawaniu systemu montażu.

Ostatecznie zdecydowano, że w kanale będzie pracować 16 osób. Większość w redakcjach informacji i publicystyki. Znalazło się wśród nich kilku sportowców. I tak np. Mariusz Szyszko, były reprezentant Polski w siatkówce, będzie komentatorem meczów swojej ulubionej dyscypliny.

Dodatkowo trzy osoby mają współpracować z TVP Sport. Należy do nich m.in. Olga Cygan, szpadzistka Warszawianki. Nowy kanał tematyczny rozpoczyna emisję 18 listopada.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji