Nowy numer 21/2023 Archiwum

Hiszpania: młodzież opracowała "największą na świecie" aplikację pomagająca się modlić

Młodzież hiszpańska opracowała aplikację Saints App, która pomaga w odmawianiu modlitw. Jak poinformował jej autor Miguel Martinez Serrano, to szczególne narzędzie duchowe zacznie działać w smartfonach już niebawem i będzie mogło być używane przez ponad 1 mln użytkowników.

27-letni Hiszpan, który opracował aplikację z grupą siedmiu kolegów, nazwał ją “największą na świecie” pomocą w modlitwie.

“Jesteśmy już w ostatniej fazie przygotowań do pojawienia się Saints App na rynku” – zapowiedział twórca aplikacji, zaznaczając, że będzie ona dostępna za darmo i “może stać się jednym z najczęściej” używanych narzędzi w telefonach komórkowych katolików w krajach języka hiszpańskiego.

Autorzy Saints App oświadczyli, iż powinna się ona pojawić najpóźniej do marca. W rozmowie z madryckim radiem COPE wyjaśnili oni, że duża ilość użytkowników, jaką może mieć na starcie ich nowy produkt, wynika z tego, że będzie się on oierał na istniejącej już od ponad 10 lat aplikacji ePrex. Nowość będzie można pobrać na sprzęt działający w ramach zarówno iPhone, jak i w Androidzie.

Rozgłośnia COPE przypomniała, że z każdą dekadą w Hiszpanii spada liczba osób deklarujących się jako wierzące i jako praktykujące swoją wiarę. Szacuje się, że w 2022 r. niewiele ponad 20 proc. mieszkańców tego 47-milionowego kraju kraju przyznawało się do codziennego odmawiania modlitw.

Przeczytaj:  Modlitwa na trzy oktawy

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast