Nowy numer 13/2024 Archiwum

Muzyka z samej góry

Rozmowy z Mietkiem Szcześniakiem w dwudziestą rocznicę jego debiutu opolskiego, z góralem spod Babiej Góry Andrzejem Dziubkiem z De Press i Magdą Anioł o roli Eucharystii w jej życiu – to tylko niewielka część artykułów 33. numeru MAGAZYNU MUZYCZNEGO RUAH.

Z gazety dowiemy się, co w chrześcijańskiej muzyce piszczy. Przeczytamy o nowych płytach Anastasis, Odpowiem, Izaiasha, Piotra Rubika i Triquetry. Jacek Kowalski zapewnia, że „Kolędy są moherowe”, a siedzący po uszy w hip–hopie Maciek Syka opowiada historię legendy rapu, Tupaca Shakura.

„Sam bym tego nie wymyślił” to opowieść o znanym polskim perkusiście, Skaldzie Janie Budziaszku. W gazecie przeczytamy również historię Matisyahu – popularnego za oceanem rapującego... chasyda. Do pisma dołączono płytę CD. Na krążku zatytułowanym „Pobudka” znajdziemy między innymi utwory Mietka Szcześniaka, Full Power Spirit, Anastasis, Izaiasha i Gospel Rain.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza