Nowy numer 48/2023 Archiwum

Polecamy w TV

Matka Teresa (1), Piątek 23 grudnia, TVP 1 20.15 * Europa da się lubić – Europa wigilijna, Sobota 24 grudnia , TVP 2 19.55

Matka Teresa (1)
Piątek 23 grudnia
TVP 1 20.15

19 października 2003 r. odbyła się w Rzymie beatyfikacja Matki Teresy z Kalkuty. Jeszcze nigdy we współczesnej historii chrześcijaństwa nikt nie został wyniesiony na ołtarze tak szybko, bo zaledwie w 6 lat po swojej śmierci. Akcja dwuczęściowego filmu biograficznego poświęconego tej niezwykłej postaci rozpoczyna się w Kalkucie w 1950 r. Matka Teresa znana jest już wówczas w całym mieście z tego, że opiekuje się tymi, którzy znaleźli się na samym dnie: trędowatymi i żebrakami bez dachu nad głową. Chociaż z wielkim trudem uzyskała zgodę przełożonych na swoją działalność, teraz zgłasza kolejną prośbę, która wywołuje zdumienie kościelnej hierarchii: wnosi o zgodę na utworzenie nowego zakonu Misjonarek Miłości.

Europa da się lubić – Europa wigilijna
Sobota 24 grudnia
TVP 2 19.55

W programie rozmowy o tradycji i obyczajach polskich świąt, o towarzyszących im pastorałkach i kolędach, o polskiej gościnności i tradycyjnych potrawach, ale przede wszystkim o aspekcie duchowym Bożego Narodzenia. Gośćmi naszymi będą m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, zespoły Arka Noego i Zakopower, kolędnicy ludowi, a w gronie gości specjalnych znajdzie się także bp Tadeusz Pieronek.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy