Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ciężko i melodyjnie

Gdy w roku 2003 wydali swą pierwszą płytę, wielu otworzyło usta ze zdumienia. Można grać tak ciężko i jednocześnie śpiewać o Bogu? Okazało się, że tak.

Legnicka grupa ANASTASIS (z gr. zmartwychwstanie) od lat znakomicie łączy niesamowicie ostre granie z pogranicza hard core, NU metalu i industrialu z przesłaniem Ewangelii. Każdy z muzyków ma za sobą doświadczenia błądzenia, zmagania się, ucieczek i utraty nadziei. Wszyscy poznali gorycz osamotnienia i utraty wolności. Teraz ostrzegają przed tym młodych ludzi. Mówią ich językiem: rapem, zaskakującą poetyką tekstów, emocjami, a przede wszystkim ciężką muzą, która jest ważną częścią ich życia.

Przedsmakiem nowego materiału był znakomity maxisingiel „Chcę tak jak On”. Do charakterystycznej dla kapeli ściany dźwięku muzycy dodali piękne, momentalnie wpadające w ucho melodie. Powstały cztery metalowe hity, które na koncertach śpiewa z zespołem cała publika. JUTRO to płyta bardziej elektroniczna od pozostałych, ale nie zapomniano w niej tego, co jest wizytówką kapeli: ostrych gitarowych riffów. Wydany przez krakowską firmę Paganini materiał zawiera cztery utwory ze wspomnianego singla i osiem zupełnie nowych kawałków. Zespół przygotował także klip do utworu „Płaszcz”.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji