Nowy numer 49/2019 Archiwum

Ciężko i melodyjnie

Gdy w roku 2003 wydali swą pierwszą płytę, wielu otworzyło usta ze zdumienia. Można grać tak ciężko i jednocześnie śpiewać o Bogu? Okazało się, że tak.

Legnicka grupa ANASTASIS (z gr. zmartwychwstanie) od lat znakomicie łączy niesamowicie ostre granie z pogranicza hard core, NU metalu i industrialu z przesłaniem Ewangelii. Każdy z muzyków ma za sobą doświadczenia błądzenia, zmagania się, ucieczek i utraty nadziei. Wszyscy poznali gorycz osamotnienia i utraty wolności. Teraz ostrzegają przed tym młodych ludzi. Mówią ich językiem: rapem, zaskakującą poetyką tekstów, emocjami, a przede wszystkim ciężką muzą, która jest ważną częścią ich życia.

Przedsmakiem nowego materiału był znakomity maxisingiel „Chcę tak jak On”. Do charakterystycznej dla kapeli ściany dźwięku muzycy dodali piękne, momentalnie wpadające w ucho melodie. Powstały cztery metalowe hity, które na koncertach śpiewa z zespołem cała publika. JUTRO to płyta bardziej elektroniczna od pozostałych, ale nie zapomniano w niej tego, co jest wizytówką kapeli: ostrych gitarowych riffów. Wydany przez krakowską firmę Paganini materiał zawiera cztery utwory ze wspomnianego singla i osiem zupełnie nowych kawałków. Zespół przygotował także klip do utworu „Płaszcz”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji