Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sam tego nie wymyślił

JAN BUDZIASZEK, legendarna postać polskiego świata muzycznego, kończy w tym roku 60 lat. Wydawnictwo Paganini przygotowało z tej okazji wywiad-rzekę.

SAM BYM TEGO NIE WYMYŚLIŁ to opowieść o narodzinach wielkiej muzycznej pasji, spleciona z historią polskiego big-beatu i jazzu. To także świadectwo przemiany człowieka, który poszedł raz w klapkach na pielgrzymkę i od tej pory zaczął realizować w życiu scenariusz, którego, jak sam twierdzi, nie jest autorem. Stracił wówczas swój popularny w środowisku muzycznym pseudonim „Jan Budziaszek – wytwórnia flaszek”, ale zyskał tysiące nowych słuchaczy.

Opowiada im o spotkaniu z Bogiem żywym współczesnym językiem, pozbawionym nadęcia i cienia patosu. Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdują się oryginalne, unikatowe klubowe nagrania, między innymi popularnych Skaldów, grupy Pod Budą oraz pierwszoligowców polskiego jazzu: Jarosława Śmietany, Andrzeja Cudzicha, Marka Janickiego, Big Bandu Jaszczury.

Jest też koncertowe nagranie zespołu chrześcijan New Life M., na którym bardzo osobiste świadectwo wiary składa Mietek Szcześniak. We wszystkich nagraniach wziął udział jeden perkusista: Jan Budziaszek.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza