Nowy numer 48/2020 Archiwum

Do tańca i Różańca

Bardzo lubię piosenki „osiołków”. Tak nazywany jest popularnie zespół o najdłuższej nazwie w Polsce: 40 Synów i 30 Wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Ich muzyka oparta na skocznych folkowych rytmach, zdecydowanym brzmieniu gitar akustycznych i akordeonu sprawia, że nogi same rwą się do tańca. Nowa rzeczywistość to tytuł trzeciego krążka wrocławian.

Widziałem nieraz, jak muzycy modlili się przed koncertami. Wiedzą, po co wychodzą na scenę. Chcą opowiedzieć o miłości Bożej, której doświadczyli na własnej skórze. I robią to bardzo przekonująco. Teksty są jednoznacznym świadectwem dotyku Boga i pełnym tęsknoty wołaniem o Jego łaskę.
Troszkę ponura okładka „Nowej rzeczywistości” nie oddaje klimatu płyty.

Usłyszymy od ballad po pełne ognia folkowe numery. Prawdziwymi hitami są piosenki: „Rastafarianty” i rozpoczynające album „Najlepsze życzenia”. Płyta jest rozpędzona, skoczna, bardzo melodyjna, ale – uwaga – materiał zdecydowanie lepiej wypada na żywo. Lider grupy Robert Ruszczak (jego rozważanie przeczytasz na stronie 11.), który grał przez lata w zafascynowanej pieśnią ludową „Chudobie” i jego koledzy potrafią nieźle rozkołysać publiczność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także