Nowy numer 48/2020 Archiwum

Główny bohater

Bardzo ważna płyta. W czasie, gdy twórcy „Solidarności” przepychają się, udowadniając na lewo i prawo swe zasługi sprzed ćwierć wieku, album pokazuje jak na dłoni, kto był głównym bohaterem przemian sprzed 25 lat.

Polskie Radio wydało właśnie album MÓWIŁEM DO WAS I ZA WAS. Płyta stanowi kompendium niewydanych dotąd w takiej formie wypowiedzi JANA PAWŁA II o szeroko rozumianej solidarności: międzyludzkiej, między Polakami, między człowiekiem a Bogiem.

To przede wszystkim radiowe zapisy papieskich pielgrzymek do Ojczyzny. Prawdziwą perełką fonograficzną jest zapis niepublikowanego dotąd w Polsce przemówienia Jana Pawła II wygłoszonego w Watykanie w czasie stanu wojennego.

Autorką płyty jest Elżbieta Staniszewska, publicystka z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich – autorka audycji dokumentalnych o pontyfikacie Jana Pawła II oraz wydanego rok temu albumu „Musicie być mocni”, który otrzymał nagrodę „Totus”

– Mamy nadzieję, że przesłanie płyty dotrze szczególnie do młodzieży, która z reguły nie zna brzmienia głosu Jana Pawła II z początków jego pontyfikatu – opowiadają autorzy.
Album znajdziesz w internetowym sklepie: www.paganini.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także