Nowy numer 3/2021 Archiwum

XX lat minęło

VOO VOO ma się świetnie. Nagrywa krążek za krążkiem, a ich porywające, rozpędzone koncerty przyciągają już dwa pokolenia fanów. Aż nie chce się wierzyć, że kapela gra od dwudziestu lat. Zamiast urodzinowego tortu zespół Wojciecha Waglewskiego przygotował specjalną jubileuszową płytkę.

Nie jest to jednak odgrzewany kotlet, ale pikantna, świeżutka strawa. Na album XX trafiło aż dwadzieścia nowych piosenek, a nie materiał wspominkowy. To nie żadne „VOO VOO w pigułce”, ale nowe, krótkie utwory, pełne wycieczek w stronę jazzowych improwizacji.

Tematy piosenek coraz częściej dotykają nieba: przestrzeni między mężczyzną, kobietą a Panem Bogiem. „Na płycie utrwalone powinno być wszystko to, co jest wynikiem sumy dotychczasowych przygód wszystkich muzyków Voo Voo.

A na nią składają się z jednej strony doświadczenia jazzowe Mateusza Pospieszalskiego, Karima Martusewicza i moje, a z drugiej – Piotra Stopy Żyżelewicza – perkusisty o zdecydowanie rockowej proweniencji” – opowiada Waglewski. W utworze „Wagle” zagrali i zaśpiewali „Wagle”, czyli Wojciech Waglewski i jego rozpoznawalni na scenie hip-hopowej synowie: Bartek i Piotrek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także