Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mate.o i dzieci

Płytę kupisz w sklepie: www.paganini.com.pl

Mateusz Otremba – niezwykle aktywny muzyk, znany na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan jako MATE.O, wydał właśnie swą kolejną płytkę. To koncertowy album zawierający kilkanaście nowocześnie zaaranżowanych piosenek uwielbieniowych zaśpiewanych razem z małymi dziećmi.
PIOSENKI MŁODYCH WOJOWNIKÓW to płyta stworzona przede wszystkim przez dzieci i dla dzieci. Album jest rejestracją spontanicznego uwielbienia, które miało miejsce w Kaliszu, w czerwcu 2004 r., na konferencji dziecięcej „Dawid Wojownik” – opowiada muzyk.

Poprzednie płyty Mateusza były porcją opartych na mocnych akordach gitary akustycznej pieśni chwały. Proste, wpadające w ucho melodie i oddające chwałę Bogu teksty sprawiły, że albumy trafiły do wielu polskich domów. I tym razem usłyszymy żywiołowy, pełen entuzjazmu, improwizacji i modlitwy program, w którym muzyka wspierali: Tomek Busławski, Irek Głyk, Piotr Kominek, Łukasz Pilch i Piotr Płecha.

Na płycie można usłyszeć znane piosenki mate.o w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach, np. „Przyjaciela” w wersji rap, a także popularną piosenkę Arki Noego „Jezus ratownik”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także