Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czterysta lat karmelitów

Płytę znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

Jesienią minie czterysta lat od dnia osiedlenia się karmelitów bosych w Rzeczypospolitej. Początkowo zamierzali pierwszy klasztor założyć w Wilnie, ostatecznie zdecydowali się na Kraków. By uczcić tę rocznicę, młodzi krakowscy mnisi nagrali płytę. Jej tytuł Tuż za progiem świetnie oddaje klimat albumu: to opowieść o tęsknocie Boga, którego miłość jest na wyciągnięcie ręki.

Usłyszymy czternaście kanonów, krótkich, pełnych oddechu pieśni, które z powodzeniem można wykorzystywać w liturgii. „Ta płyta prowadzi do modlitwy, czyli do przyjacielskiej rozmowy, wielokrotnie powtarzanej, z Tym, o którym wiemy, że nas kocha. Teksty i muzyka są owocem trwania na modlitwie i słuchania Słowa Bożego we wspólnocie Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno- -Modlitewnego” – opowiadają mnisi.

Do nagrania krążka zaprosili gości: m.in. obdarzoną ślicznym głosem młodziutką Martę Florek i Adama Rymarza. Opracowaniem chóralnym zajął się kompozytor muzyki liturgicznej Piotr Pałka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także