Nowy numer 49/2020 Archiwum

Siostra prostytutek

Ustroń, festiwal Gaude Fest, kilka ładnych lat temu. Na scenę wychodzi zakonnica z gitarą. Oj, zapowiadają się niezłe jasełka – ziewają młodzi. Siostra podchodzi do mikrofonu. Zaczyna śpiewać. Jej silny, drapieżny głos elektryzuje całą publiczność. Właściwie niepotrzebne są mikrofony.

Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej od lat głosi Dobrą Nowinę, śpiewając. Małą próbkę swych możliwości dała już w popularnej piosence Magdy Anioł „Zaufaj”. Teraz doczekaliśmy się płyty. Na krążku znajdziemy sześć różnorodnych utworów. Obok ballad są i szybkie, zaśpiewane z prawdziwym gospelowym ogniem pieśni. To nie wyssane z palca opowieści. To życie.

Każda piosenka ma swoją długą historię. Aby się o tym przekonać, musisz posłuchać siostry Anny na koncercie. Piosenki są wówczas przeplatane pasjonującymi opowieściami o Bożej miłości. Siostra Anna na co dzień pracuje wśród poranionych przez życie kobiet. Często pochodzą z rozbitych, alkoholowych rodzin, gdzie były świadkami lub ofiarami przemocy. Wiele z nich od lat żyje na ulicy.

O siostrze Annie mówi się „zakonnica od prostytutek”. Nie lubi tego słowa. „Nie lubię etykietek. Gdybym opowiedziała wam o moich grzechach, połowa z was wyszłaby z tego koncertu” – uśmiechała się w czasie występu w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także