Nowy numer 49/2020 Archiwum

Muzycy o Papieżu

Magazyn „RUaH” kupisz w sklepie: www.paganini.com.pl

Dawno nie słyszałem tak dobrej, porywającej składanki. Już myślałem, że polski rynek muzyki chrześcijan kuleje. Od roku nie słyszałem żadnej płyty, która mogłaby mnie zaskoczyć, a tu taka niespodzianka... Okazuje się, że dzieje się sporo. Krążek „Nie dzieli nas nic”, dołączony do 31 numeru kwartalnika „RUaH”, zaczyna się jednoznacznym, pełnym buntu przekazem Izaiasha – młodziutkiej krakowskiej kapeli reggae, dowodzonej przez jezuitę Wojtka Kowalskiego.

Utwór poraża szczerością. Potem usłyszymy rozkołysaną Triquetrę, zapowiadającą swój nowy krążek (nie mogę się już doczekać!), radosny toruński Ave Lion, wpadającą w ucho afrykańską muzykę Violi i New Day, subtelną, jazzującą Lidkę Pospieszalską, zdradzającą, jak będzie wyglądała jej debiutancka płyta. Jest też piosenka MATE.O, Saruela, grupy Odpowiem, Arki Noego i hymn lipcowego festiwalu „Dla Jezusa” w Piekarach Śląskich.

W magazynie znajdziesz nowości ze sceny muzyki chrześcijan, kalendarium wakacyjnych festiwali i warsztatów muzycznych. Gazeta zawiera również wzruszające refleksje muzyków o Janie Pawle II, wywiady z Lidką Pospieszalską, Adamem Rymarzem, Rafałem Boniśniakiem i Darkiem Malejonkiem oraz recenzje i zwiastuny nowych płyt

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także