Nowy numer 21/2018 Archiwum

Jasne promyczki

Po pierwsze to świetne, skoczne, żywiołowo zaśpiewane piosenki. Po drugie znakomicie zrealizowane. Po trzecie starannie wydane, bogato ilustrowane i opatrzone kolorowymi teledyskami. Po czwarte... Oj, można tak wymieniać i wymieniać.

Choć Promyczki z Nowego Sącza zagrały już niejeden koncert, a w swej piętnastoletniej historii nagrały już cztery płyty, dopiero teraz pokazały, na co ich naprawdę stać. A stać ich na wiele.
Kogo pan bóg kocha? – to nowa karta w historii zespołu, który obecnie liczy aż 120 dzieci. Producentem płyty i kompozytorem muzyki jest pianista Joachim Mencel. Muzyk zaprosił do nagrania wielu znakomitych kolegów, m.in. Jacka Królika (gitarzystę Brathanków) i perkusistę Arka Skolika.

Na nowej płycie znalazło się dziesięć momentalnie wpadających w ucho piosenek, z których dwie możemy zobaczyć na teledysku. Teksty do wszystkich napisała Beata Kołodziej, autorka wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci, która opublikowała dotąd aż 50 książek dla najmłodszych. Na płycie są również wersje instrumentalne utworów, dzieci mogą więc z powodzeniem śpiewać w swoich domach.

Pierwsze utwory zostały nagrane podczas ubiegłorocznych wakacji. Prawdziwym przełomem było jednak listopadowe nagranie piosenki „Hej, baco!” dedykowanej Janowi Pawłowi II. Sam Papież usłyszał ją na żywo, gdy dzieci z Promyczków na kilka chwil opanowały Watykan.

« 1 »
oceń artykuł