Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jasne promyczki

Po pierwsze to świetne, skoczne, żywiołowo zaśpiewane piosenki. Po drugie znakomicie zrealizowane. Po trzecie starannie wydane, bogato ilustrowane i opatrzone kolorowymi teledyskami. Po czwarte... Oj, można tak wymieniać i wymieniać.

Choć Promyczki z Nowego Sącza zagrały już niejeden koncert, a w swej piętnastoletniej historii nagrały już cztery płyty, dopiero teraz pokazały, na co ich naprawdę stać. A stać ich na wiele.
Kogo pan bóg kocha? – to nowa karta w historii zespołu, który obecnie liczy aż 120 dzieci. Producentem płyty i kompozytorem muzyki jest pianista Joachim Mencel. Muzyk zaprosił do nagrania wielu znakomitych kolegów, m.in. Jacka Królika (gitarzystę Brathanków) i perkusistę Arka Skolika.

Na nowej płycie znalazło się dziesięć momentalnie wpadających w ucho piosenek, z których dwie możemy zobaczyć na teledysku. Teksty do wszystkich napisała Beata Kołodziej, autorka wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci, która opublikowała dotąd aż 50 książek dla najmłodszych. Na płycie są również wersje instrumentalne utworów, dzieci mogą więc z powodzeniem śpiewać w swoich domach.

Pierwsze utwory zostały nagrane podczas ubiegłorocznych wakacji. Prawdziwym przełomem było jednak listopadowe nagranie piosenki „Hej, baco!” dedykowanej Janowi Pawłowi II. Sam Papież usłyszał ją na żywo, gdy dzieci z Promyczków na kilka chwil opanowały Watykan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także