Nowy numer 49/2020 Archiwum

Afryka nad Wisłą

Ile już razy widziałem festiwalowy koncert, który powoli tracił swój ogień, pełzł leniwie, usypiając ludzi, którzy siedzieli z rękami w kieszeniach i dyskretnie ziewali.

Do czasu, gdy na scenę wybiegała Viola Brzezińska, laureatka popularnej telewizyjnej „Szansy na sukces” i opolskiego koncertu Debiuty. Ta dziewczyna to prawdziwy wulkan talentu i radości, a jej śpiew momentalnie porywał publikę.

„Czarna płyta” Violi i grupy New Day to kolejny afrykański album nad Wisłą. To świetna kontynuacja krążka „Tam Tam i Tu” sprzed trzech lat. Usłyszymy na nim dwanaście bardzo melodyjnych, momentalnie wpadających w ucho piosenek. Cały album jest przesiąknięty Afryką. W tle nieustannie rozbrzmiewają bębny i plemienne śpiewy. Inspiracją do powstania płyty była podróż Rafała Boniśniaka, lidera, kompozytora i perkusisty grupy, do Afryki. Tam powstawały kompozycje i ewangelizacyjne teksty, a nawet nagrano część materiału.

Został zarejestrowany w prowizorycznym studiu w salezjańskiej szkole w Malawi. Program, który wykonuje New Day, nazywany przez członków zespołu, „muzyką z piękniejszej strony świata”, jest inspirowany rytmami i kulturą Czarnego Lądu. To radosne chrześcijaństwo, prawdziwie Dobra Nowina. Po wszystkich muzykach świetnie widać, że niesamowicie cieszy ich to, co robią, a każdy koncert sprawia im ogromną frajdę. Może nauczyli się tego od swych czarnych przyjaciół?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także