Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dla Tereski

„Mała Tereska dziewczyna niebieska” – krzyczą dzieciaki z Arki Noego, witając relikwie Świętej, które właśnie zawitały do Polski. Doczesne szczątki św. Teresy z Lisieux podróżują przez świat.

Odwiedzają sanktuaria, klasztory, hospicja i więzienia. Nad Wisłą czekała na nie świeżutka płyta. Na krążku Z ufnością i miłością znajdziemy czternaście pieśni do słów Świętej, zwanej popularnie Małym Kwiatuszkiem. Nie jest to okolicznościowa, odpustowa płyta wydana przez pierwszą lepszą parafialną scholkę.

To starannie przygotowany krążek, na którym znalazły się specjalnie napisane na tę okazję kompozycje, które zaczynają powoli żyć własnym życiem.Tytułowa pieśń, zaśpiewana przez świetną wokalistkę gospel Ewę Urygę, jest hymnem polskiej części podróży relikwiarza. Na płycie znajdziemy również muzykę do Mszy świętej, skomponowaną przez krakowianina Piotra Pałkę na otwarcie peregrynacji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kilka utworów (m.in. „Życie jesteś chwilką”; „Miłość doda wam skrzydeł”) jest dziełem Pawła Bębenka. Jego debiutancka płyta „Missa de Misericordia” przyniosła świeżą dawkę pięknie wykonanej muzyki liturgicznej. Podobne klimaty znajdziemy na „małym” krążku. „Pieśni z pewnością będą wykorzystywane podczas czuwań modlitewnych, a płyta będzie świetnym przygotowaniem do spotkań” – opowiadają karmelici, wydawcy albumu.

Krążek znajdziesz na stronie: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Quantcast