Nowy numer 47/2020 Archiwum

Cavalera, techno i breakdance

Trzydziesty numer Magazynu Muzycznego RUaH przynosi najświeższe wiadomości z rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan.

W piśmie znajdziemy m.in. wywiady ze znanym z wielu programów telewizyjnych Jasiem Radwanem (wokalistą chóru TGD), młodziutkim jezuitą Wojtkiem Kowalskim, który ku zaskoczeniu znajomych zaczął grać w pulsującym reggae zespole IZAIASH, oraz rozmowę z często koncertującym w całym kraju Bartkiem Jaskotem.

Bardzo ważny jest wywiad z liderem Armii Tomaszem Budzyńskim. Opowiada nie tylko o ostatniej płycie grupy „Ultima thule”, ale też o trudnym okresie duchowego oczyszczenia, który przeżywa.
O nowej płycie Saruela opowiada ks. Czarek Cieszyński, a znany z „Frondy” Marek Horodniczy przedstawia dwadzieścia najważniejszych płyt w historii muzyki ambient, techno, minimal.

Fani metalu przeczytają pasjonujący tekst o religijnych poszukiwaniach ich idola: lidera Sepultury i Soulfly Maxa Cavalery, a chłopcy w szerokich spodniach i bluzach z kapturami o historii breakdance’a. Jest też wspomnienie o Januszu Kotarbie, który od dwóch lat wspomaga swe dzieło z nieba, i recenzja Michała Nolywajki wsłuchującego się w najnowszą płytę U2.

Jak zwykle do gazety dołączona jest płytka: różnorodna składanka, na której znajdziemy m.in. utwory: TGD, Saruela, Pumy, Marty Florek, Adama Rymarza, Michała Kulentego oraz Roberto Bignoli.
Gazetę znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także