Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wyremontuj duszę

Młoda krakowska kapela Remont Duszy wydała właśnie swoją debiutancką płytę „Krótki jest czas”.

Młoda krakowska kapela Remont Duszy wydała właśnie swoją debiutancką płytę „Krótki jest czas”. Materiał na krążek, zawierający 13 utworów osadzonych w klimatach pulsującego reggae i ska, został zarejestrowany na przełomie stycznia i maja 2004 r. Brzmienie zostało urozmaicone przez nadającą muzyce świeżości i skoczności sekcję dętą (trąbka, saksofon i puzon) oraz chórek.

Jak powstał zespół? Janek Pleti i Łukasz Wyrwa spotkali się już w szkole podstawowej. Byli fanami ostrej, drapieżnej muzy spod znaku Nirvany i Acid Drinkers i snuli nieśmiałe plany założenia kapeli grającej grunge. Kilka miesięcy później Łukasz skręcił nogę w kostce i dostał odszkodowanie, za które kupił… gitarę basową. Chłopcy zaczęli grać. Ich prawdziwą pasją nie stały się jednak ostre brzmienia, ale lekkie, rozkołysane rytmy reggae.

Taka radykalna zmiana stylu dokonała się dzięki muzyce Boba Marleya, która znacząco wpłynęła na ich muzyczne zainteresowania. Przed sześciu laty powstał Remont Duszy. Muzycy, związani z różnymi wspólnotami Kościoła, pragną głosić przesłanie, skłaniające słuchacza do odkrycia w pogmatwanym, pełnym pośpiechu i chaosu życiu odblasków Bożego światła. „Śpiewamy przede wszystkim o słabości człowieka i o beznadziejności życia bez Boga” – opowiadają muzycy.

Płytę znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także