Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klikaj i śpiewaj

Zamiast mozolnie wertować opasłe tomy śpiewników kościelnych, wystarczy raz kliknąć! I momentalnie na monitorze wyskoczy pełny tekst piosenki, wraz z akordami i nutami. Można nawet włączyć głośniki i posłuchać melodii pieśni, a później przetransponować ją na slajd do kościelnego rzutnika.

Takie możliwości stwarza niesłychanie prosty w obsłudze program komputerowy Śpiewnik 3.0, zawierający ponad trzy tysiące tekstów piosenek i pieśni religijnych oraz 1200 zapisów nutowych.
Śpiewnik jest podzielony na 21 kategorii, co znacznie ułatwia dobór piosenek.

Posiada również funkcję wyszukiwania tekstów zawierających podany ciąg znaków, edycję i drukowanie piosenek (i nut!), odsłuchiwanie melodii piosenek, eksport nut do formatu midi, kreator slajdów do rzutników oraz tabelę chwytów na gitarę. „Dzięki programowi można błyskawicznie przygotować oprawę muzyczną liturgii, rekolekcji i spotkań modlitewnych” – zachwalają producenci.

W pudełku oprócz „Śpiewnika” znajduje się również program Carpe Diem. To potężna baza cytatów, przysłów i aforyzmów, zawierająca ponad 13 000 sentencji, w piętnastu kategoriach tematycznych.
Program znajdziesz w największej hurtowni z muzyką chrześcijańską w Polsce: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także