Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dwa koncerty VOO VOO

VOO VOO kończy w tym roku 20 lat! Zespół, prowadzony od początku przez Wojtka Waglewskiego, przygotował na jubileusz kilka niespodzianek. Pierwszą jest znakomite dwupłytowe wydawnictwo zawierające dwa koncerty kapeli.

Pierwszą jest znakomite dwupłytowe wydawnictwo zawierające dwa koncerty kapeli. Znakomici muzycy, niebanalne teksty i świetne (za każdym razem inne) aranżacje, oraz ogromna swoboda i radość grania powodują, że grupa nie ma problemu z zapełnieniem sal koncertowych i klubów.
Trójdźwięki to zapis dwóch koncertów z radiowej Trójki. Występ z Buriatami („VooVooriaci”) oraz najświeższy „Trójdźwięk”. Razem prawie dwie godziny muzyki!

Koncert pierwszy odbył się w lipcu 2000 roku. Z grupą wystąpiły zespoły: „Matica” z Kaliningradu, „Ajałga” i „Dabesenam”. Wielobarwny folklor buriacki, pieśni obrzędowe i zabawy ludowe różnych okręgów Rosji w połączeniu z żywiołem VOO VOO dają prawdziwie wybuchową mieszankę. Z Buriatami zespół występował cztery lata pod rząd na Festiwalu Ludów Północy w Gdańsku. Ostatni, jak na razie, wspólny występ został zarejestrowany na krążku.

Druga płytka to zapis koncertu sprzed roku. Grupa promowała swój najświeższy studyjny album „VOO VOO z kobietami”. Zagrali w swym ścisłym, czteroosobowym składzie. Zabrzmiały pieśni z najnowszych płyt plus hity „nie do zdarcia”, np.: „Flota Zjednoczonych Sił”, czy „Jak gdyby nigdy nic”. To płyta bardzo pogodna. Rozpędzona. Taneczna. Jazzowa...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także