GN 3/2019 Archiwum

Rozpal serce

Gdzie można znaleźć piosenkę „Rozpal serce”, która towarzyszyła telewizyjnej wigilijnej akcji Caritas? W najnowszym magazynie muzycznym RUaH, jedynym w Polsce piśmie poświęconym w całości muzyce tworzonej przez chrześcijan.

Gdzie można znaleźć piosenkę „Rozpal serce”, która towarzyszyła telewizyjnej wigilijnej akcji Caritas? W najnowszym magazynie muzycznym RUaH, jedynym w Polsce piśmie poświęconym w całości muzyce tworzonej przez chrześcijan. Skoczny hip-hopowy utwór zaaranżowany przez Marcina Pospieszalskiego, a wyśpiewany przez Full Power Spirit, Darka Malejonka, Lidkę Pospieszalską i Violę Brzezińską na dobre zagościł w wielu domach.

Innym murowanym przebojem, który znajdziemy na krążku jest najświeższa piosenka Magdy Anioł „Kiedyś wino i chleb”. Napisany przez Adama Szewczyka na Rok Eucharystii utwór porywa chwytliwym, momentalnie wpadającym w ucho refrenem. Na składance znalazła się również piosenka siostry Anny Bałchan. Zakonnica, znana m.in. z teledysku „Zaufaj Panu już dziś”, na co dzień pracuje na ulicy z dziewczynami, które zajmują się prostytucją. Często bierze do ręki gitarę, by swym mocnym, przejmującym głosem opowiedzieć o miłości Boga.

Na płycie znajdziemy również piosenkę z niezwykłego projektu łódzkich salezjanów: HIP HOP Dekalog. „Chciałem więcej niż mam” to opowiedziane językiem młodych siódme przykazanie. Usłyszymy piosenki Inicjatywy Poznańskich Muzyków BOGU JEDYNEMU CHWAŁA, Ewy Broczik i Adama Rymarza, grup: Jestem, Sool, Ruah, Remont Duszy i Silence oraz porywającą Ruth Lynch z Chórem II Warsztatów Gospel.

Gazetę i krążek znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji