Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozpal serce

Gdzie można znaleźć piosenkę „Rozpal serce”, która towarzyszyła telewizyjnej wigilijnej akcji Caritas? W najnowszym magazynie muzycznym RUaH, jedynym w Polsce piśmie poświęconym w całości muzyce tworzonej przez chrześcijan.

Gdzie można znaleźć piosenkę „Rozpal serce”, która towarzyszyła telewizyjnej wigilijnej akcji Caritas? W najnowszym magazynie muzycznym RUaH, jedynym w Polsce piśmie poświęconym w całości muzyce tworzonej przez chrześcijan. Skoczny hip-hopowy utwór zaaranżowany przez Marcina Pospieszalskiego, a wyśpiewany przez Full Power Spirit, Darka Malejonka, Lidkę Pospieszalską i Violę Brzezińską na dobre zagościł w wielu domach.

Innym murowanym przebojem, który znajdziemy na krążku jest najświeższa piosenka Magdy Anioł „Kiedyś wino i chleb”. Napisany przez Adama Szewczyka na Rok Eucharystii utwór porywa chwytliwym, momentalnie wpadającym w ucho refrenem. Na składance znalazła się również piosenka siostry Anny Bałchan. Zakonnica, znana m.in. z teledysku „Zaufaj Panu już dziś”, na co dzień pracuje na ulicy z dziewczynami, które zajmują się prostytucją. Często bierze do ręki gitarę, by swym mocnym, przejmującym głosem opowiedzieć o miłości Boga.

Na płycie znajdziemy również piosenkę z niezwykłego projektu łódzkich salezjanów: HIP HOP Dekalog. „Chciałem więcej niż mam” to opowiedziane językiem młodych siódme przykazanie. Usłyszymy piosenki Inicjatywy Poznańskich Muzyków BOGU JEDYNEMU CHWAŁA, Ewy Broczik i Adama Rymarza, grup: Jestem, Sool, Ruah, Remont Duszy i Silence oraz porywającą Ruth Lynch z Chórem II Warsztatów Gospel.

Gazetę i krążek znajdziesz w sklepie internetowym: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także