Nowy numer 48/2020 Archiwum

Harvard: Papież ma rację

Dyrektor Projektu Badawczego Zapobiegania AIDS (AIDS Prevention Research Project) na Uniwersytecie Harvarda dr Edward C. Green stwierdził, że Papież ma rację, twierdząc, że rozdawanie prezerwatyw pogłębia problem AIDS.

– Nasze studia wskazują, że istnieje związek między większą dostępnością i używaniem prezerwatyw i wyższym (nie niższym!) wskaźnikiem zakażeń wirusem HIV – powiedział Green portalowi lifesitenews.com. Zdaniem amerykańskiego naukowca i praktyka, może to być spowodowane zjawiskiem tzw. kompensacji ryzyka.

Chodzi o to, że człowiek używający „technologii” obniżającej ryzyko, jest bardziej skłonny do podejmowania zachowań ryzykownych. Zdaniem Greena, rozwiązania medyczne, finansowane przez poważnych darczyńców, odnoszą przeważnie małe skutki w Afryce, kontynencie najciężej dotkniętym przez AIDS. Tymczasem stosunkowo proste i tanie programy, promujące monogamię i wstrzemięźliwość seksualną ludzi młodych, skutkują największymi postępami w walce i zapobieganiu rozszerzania się tej choroby.

Dr Green od przeszło 30 lat prowadzi i kieruje badaniami naukowymi oraz projektami zdrowotnymi w ponad 30 krajach. Pracował w kilkunastu państwach afrykańskich. Jest członkiem komitetu sterującego ONZ-owskiego programu walki z AIDS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama