Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Para prezydencka złożyła życzenia obchodzącym w piątek wigilię Bożego Narodzenia

Życzymy, aby wspólne, tradycyjne przeżywanie świąt wzmacniało wiarę w zwycięstwo dobra nad złem - napisała para prezydencka do wiernych Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich w Polsce obchodzących w piątek wigilię Bożego Narodzenia.

Swoje przesłanie pierwsza dama Agata Konrnhauser-Duda i Andrzej Duda skierowali też do przebywających w Polsce gości z Ukrainy i Białorusi.

W piątek przypada wigilia Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu. W tym terminie święta obchodzą prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy.

Przeczytaj:  Kościół grekokatolicki 6 stycznia obchodzi Wigilię Bożego Narodzenia

Prezydent i pierwsza dama złożyli z tej okazji życzenia pełnych zdrowia i pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. "Wszystkim pragniemy życzyć, aby w tym szczególnym czasie zagościła w państwa sercach prawdziwa radość i nadzieja. Niech narodzenie Chrystusa w Betlejem przyniesie pokrzepienie i umocni więzi łączące państwa rodziny, parafie i wspólnoty zakonne. Niech doda sił i pomaga w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Życzymy państwu, aby wspólne, tradycyjne przeżywanie tych świąt wzmacniało wiarę w zwycięstwo dobra nad złem" - napisała para prezydencka.

Przeczytaj:  Uroczystość Objawienia Pańskiego - jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich

"Wigilijne orędzie głosi pokój ludziom dobrej woli. Niech wypełnia się ono w całej Rzeczypospolitej, oraz za wschodnią granicą naszej ojczyzny, przede wszystkim w Ukrainie. Niech Boże Dziecię błogosławi każdemu potrzebującemu, a także tym, którzy niosą pomoc ofiarom wojny" - podkreślili.

Ostatni dzień starego roku juliańskiego i pierwszy nowego przypadają odpowiednio - 13 i 14 stycznia w kalendarzu gregoriańskim. Prezydent wraz z małżonką złożyli życzenia wiernym obrządków wschodnich, aby w nowym roku cieszyli się dobrym zdrowiem, rodzinną harmonią i spokojem. "Niech przyniesie on państwu pomyślną realizację wszystkich planów i zamierzeń, przezwyciężenie trudności oraz nadzieję na dobrą przyszłość" - dodali.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze