Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Biblijne przesłanie „Władcy Pierścieni”? Odkryj je na rekolekcjach w NINIWIE!

W trzeci weekend stycznia w Kokotku będzie słychać brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę drzewców. Będą hobbici, lembasy, orki, cała Drużyna i pierścień władzy. „You Shall Not Pass. Zło nie przejdzie” to wyjątkowe rekolekcje o walce dobra ze złem i Opatrzności w Śródziemiu na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena.

Dobro vs zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa Walka. Brzemię Pierścienia i małe ręce hobbitów. To niektóre elementy składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia. Tej zimy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA zaprasza na weekendowe rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu „Władcy Pierścieni”.

Ewangelia wg Tolkiena

Podczas tego weekendu miłośnicy twórczości Tolkiena głodni duchowych treści w niecodziennym wydaniu usłyszą też wykład znanego tolkienisty Ryszarda Derdzińskiego.

Dlaczego, dlaczego, dlaczego…

– Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie, a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości – zastanawia się oblat o. Dominik Ochlak, który poprowadzi rekolekcje

– Te rekolekcje prowadzą uczestników przez świat Śródziemia i są przeznaczone dla tych, którzy „Władcę Pierścieni” znają choćby tylko z filmów. Odkodowane w chrześcijańskim ujęciu motywy łaski, walki dobra ze złem, misji i przyjaźni prowadzą do analogicznych obrazów w Ewangelii. Będzie zarówno czas poznawania Drużyny Pierścienia, jak i medytacji nad słowem Bożym. Będzie też przestrzeń integracji i wymiany informacji o świecie profesora Tolkiena – zapowiada o. Ochlak.

Tolkien pisał ciąg dalszy "Władcy"

Gdzie, kiedy, dla kogo?

Rekolekcje odbędą się od 20 do 22 stycznia w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (Lubliniec, ul. Posmyk 5). Przeznaczone są dla osób w wieku 15–25 lat. Szczegóły i zapisy na www.wydarzenia.niniwa.pl.

P.S. Dziś 131. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena!

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze