Nowy numer 43/2020 Archiwum

W obronie rodziny

Watykan. Papieska Rada Rodziny, której przewodniczącym jest kolumbijski kardynał Alfonso Lopez Trujillo, ogłosiła 6 czerwca dokument zatytułowany „Rodzina i rozrodczość człowieka”.

Blisko 60-stronicowe opracowanie przypomina naukę Kościoła w tej dziedzinie, na miesiąc przed V Światowym Spotkaniem Rodzin w Walencji w Hiszpanii, w którym udział weźmie Benedykt XVI.

Główny temat ujęto w czterech rozdziałach, wyjaśniających istotę prokreacji, dlaczego rodzina jest jedynym, właściwym dla niej miejscem. Jeden z rozdziałów podejmuje sprawę aborcji, stwierdzając m.in., iż obserwuje się jej „banalizację pod pretekstem, że władze nie powinny karać za tę odrażającą zbrodnię”.

Zdaniem Kościoła, „nie do pomyślenia jest, że zbrodnia ta może pozostać bezkarna”, a nawet uważana za „prawo”.

Urząd watykański zaniepokojony jest „apologią rodziny jednorodzicielskiej, homoseksualnej i lesbijskiej”. Tendencja do prawnego uznania tych „nietypowych par” jest dowodem „zaćmienia Boga” w naszych czasach, gdy „naturalna instytucja małżeństwa i rodziny jest jak nigdy dotąd celem gwałtownych ataków”. Dokument przypomina stanowczo dotychczasowe nauczanie Kościoła, że rodzina jest współnaturalna z człowiekiem i została ustanowiona przez Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama