Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pozdrowienia dla Katowic

Audiencja. 13 stycznia Jan Paweł II spotkał się z delegacją Uniwersytetu Śląskiego, z jej rektorem prof. Januszem Janeczkiem na czele. Obecni byli także metropolita górnośląski abp Damian Zimoń i prezydent Katowic Piotr Uszok.

Ojciec Święty powiedział m.in. „W klasycznym rozumieniu uniwersytet nie mógł istnieć bez wydziału teologicznego – był jakby niepełny. Dziś to się zmieniło.

Okazuje się jednak, że obecność nauk teologicznych pośród innych dziedzin zgłębianych na uniwersytecie stwarza możliwości cennej wymiany myśli. Fides et ratio spotykają się w poszukiwaniu mądrości. Posługują się innymi narzędziami i metodami, ale ubogacają się wzajemnie na drodze odkrywania wielorakich wymiarów prawdy”.

Na zakończenie swej krótkiej wypowiedzi Papież życzył, „aby Uniwersytet Śląski w Katowicach mógł cieszyć się obfitymi owocami tej współpracy, która rozpoczęła się przed czterema laty”. Poprosił też obecnych o przekazanie jego pozdrowień i błogosławieństwa wszystkim profesorom i studentom tej uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama