Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię"

Królestwo Boże początek bierze w głoszeniu słowa Bożego przez Chrystusa. Jezus czyni to w taki sposób, żeby każdy człowiek był zdolny pojąć sens Jego nauki. Słowo Boże jest wsiewane w serce człowieka po-dobnie jak ziarno w glebę.

Przyjmując słowo w swoim sercu, człowiek doświadczy obecności i miłości Boga. Bóg, który jest siewcą, czasami dostrzega, że Jego wysiłki nie przynoszą pożądanych efektów, ale pracuje dalej pełen nadziei, że wkrótce zaowocują. Jezus pragnie nam uświadomić, że trzeba siać z cierpliwością i ufnością. Mimo różnych przeciwności nie wolno się załamywać, nie należy ulegać zniechęceniu czy zniecierpliwieniu.

To Bóg jest tym, który w życiu każdego człowieka czyni to, czego nikt z nas nie może uczynić. To On czuwa nad wzrostem swojego królestwa. Każdy człowiek jest na drodze rozwoju, gdy nadejdzie odpowiedni moment, przyjdzie czas żniwa.

Bóg pragnie naszej współpracy i wysiłku w budowaniu królestwa Bożego. Ono – królestwo Boże – wzięło swój początek od małego ziarenka i osiągnęło rozmiary dużej rośliny – rozpoczęło się niepozornie, ale pełnię osiągnie w chwale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama