GN 43/2020 Archiwum

"Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami"

Czytając dzisiejszą Ewangelię, poznajemy nowe oblicze Syna Bożego w Jego ziemskim życiu: Jezus był lekarzem. Chodząc po wsiach i miasteczkach, uzdrawiał cierpiących na ciele i duszy. Nikomu nie odmawiał.

Najpierw uzdrawia teściową Szymona, potem chorych i opętanych. Gdy Jezus zapragnął ujść przed tłumem, by w spokoju i ciszy pomówić z Ojcem, musiał udać się aż na pustynię. Ale i tam Go znaleziono i proszono, by dalej uzdrawiał.

Dlaczego jednak Syn Boży zabronił uzdrowionym rozgłaszać o swych dokonaniach, a złym duchom milczeć? Uzdrowieni i świadkowie nie zdawali sobie sprawy z rzeczywistej misji Chrystusa na ziemi. Zamiarem Boga było zbawienie świata, którego dokonać miał Jezus.

Na kartach Ewangelii św. Marka wielokrotnie pojawiają się słowa wieszczące tajemnicę mesjańską i jednocześnie zakazujące rozmów na ten temat. Sekret o tożsamości Jezusa miał być wyjawiony dopiero przy zmartwychwstaniu. Dzisiaj też Jezus leczy i przygotowuje świat na zbawienie, a więc wieczne życie i pełne uzdrowienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama