Nowy numer 6/2023 Archiwum

23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Jutro, w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili w Polsce 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku odbywać się on będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wsparcie obejmuje Kościół działający w 15 krajach, powstałych po rozpadzie Związku Sowieckiego, ale w tym roku przeznaczone jest szczególnie na Ukrainę.

Mówi ks. Leszek Kryża, chrystusowiec, odpowiedzialny za Zespół pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę

ks. Leszek Kryża TCh: w Ukrainy płynie wielkie podziękowanie

„Będąc na Ukrainie i spotykając się z tymi, którzy tutaj w Polsce znaleźli schronienie, właściwie za każdym razem słyszę takie wielkie podziękowanie. Chciałbym również po raz kolejny przekazać to wielkie dziękuję, które płynie z Ukrainy. Gdzieś tam w Charkowie, w piwnicy, ludzie którzy być może nawet nie wiedzieli albo nie wiedzą, gdzie leży Polska, ale wiedzą, że Polska im pomaga i podkreślają, dziękują Kościołowi w Polsce za to, że jest z nimi, więc to powtarzają: módlcie się za nas, pamiętajcie o nas, nie zapominajcie o nas, nie zostawiajcie nas, a my możemy się wam na razie odwdzięczyć tylko modlitewną pamięcią i tutaj tworzy się taki ciekawy, duchowy most pomiędzy nami tutaj, a nimi tam na Ukrainie.“

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze