Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z czym porównamy królestwo Boże? (...) Jest ono jak ziarnko gorczycy

W kwietniu odwiedziłam Nashville (USA), gdzie zjechali się amerykańscy, kanadyjscy i brytyjscy muzycy chrześcijańscy. Promowali swoje płyty, wytwórnie fonograficzne, festiwale, w których biorą udział.

Z drugiej strony Gospel Music Association Week był dla nich okazją do spotkania się, poznania nowych piosenek, a czasem nawet do pierwszego w życiu osobistego spotkania. Jako dziennikarz przez tych kilka dni miałam niezwykłą okazję do poznania ich bliżej, uczestniczenia w koncertach, wreszcie – przeprowadzenia wywiadów. To prawda, że wielu muzyków traktuje swoje zajęcie jako działalność komercyjną.

Ale ogromna grupa, szczególnie młodych ludzi, nagrywa piosenki, żeby przekazać słuchaczom ważną wiadomość: „Bóg Cię kocha. Bóg o Tobie pamięta. Bóg jest przy Tobie”. Wierzą, że na scenie nie oni są najważniejsi, ale Ten, o Którym i dla Kogo śpiewają.

Niektórzy zaczynają od komponowania dla swoich kościołów. Ich pieśni zmieniają czyjeś życie i otwierają oczy na popełnione błędy, ale też dają nadzieję, że nie wszystko jest stracone. Słowa, które daje Bóg, kiełkują w ludzkich sercach i duszach. Jak ziarnka gorczycy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama