Nowy numer 5/2023 Archiwum

Prezes PiS: Przedstawiamy projekt ustawy dot. komisji badającej politykę energetyczną rządu polskiego w latach 2007-2015

Chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Spotkaliśmy się dzisiaj, by przedstawić państwu, a poprzez państwa także opinii publicznej, projekt ustawy, zamysł, dotyczący powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd Polski w latach 2007-2015" - powiedział Kaczyński na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawiecki.

Jak podkreślił, "ta sprawa stała się przedmiotem kontrowersji i dobrze by było, żeby wszystkie sprawy z tym związane, wszystkie problemy, które tutaj były stawiane, zostały wyjaśnione".

"Od razu chciałbym powiedzieć, że tutaj nie chodzi o komisję śledczą" - zastrzegł Kaczyński. "W tym wypadku chodzi o coś, co przypomina, czy będzie przypominać, jeżeli sprawa zostanie sfinalizowana, tę komisję, która zajmowała się reprywatyzacją w Warszawie i po dziś dzień się zajmuje" - dodał. Podkreślił, że taki organ składałby się nie tylko z parlamentarzystów i miałby większe możliwości.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze