Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata.

Ta Ewangelia wzywa nas do odpowiedzialności za to, co robimy. Tak jak sól nadaje smak potrawom i sprawia, że przestają być jałowe, tak chrześcijanin nie może być miałki, mało wyrazisty. Głęboko czuję, że dzisiejsi chrześcijanie muszą być radykalni, klarowni, mężni.

Być solą ziemi to być wyrazistym dla świata, dla Chrystusa. Inni, widząc nas, powinni dostrzec światło. Nasze ciała są przecież świątyniami Ducha Świętego! Powinniśmy o to dbać i, jak mówi św. Paweł, „unikać wszystkiego, co ma choćby pozór zła”, omijać ciemne zakamarki.

„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” – to wezwanie, byśmy byli przezroczyści, czytelni. Mamy być dla innych Biblią, którą przez nas mogą czytać…

* Jedna z najlepszych wokalistek młodego pokolenia, laureatka popularnej telewizyjnej „Szansy na sukces” i koncertu „Debiuty” festiwalu opolskiego. Przez lata odtwórczyni głównej roli w spektaklu muzycznym „Metro”. Obecnie śpiewa w zespole New Day, z którym właśnie wydała płytę „W Ogrodzie Oliwnym”, zawierającą pieśni wielkopostne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama