Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomóżmy Sławkowi z Myszkowic

– Mam odlotowy pojazd, najlepszy w mojej wsi – mówi Sławek i pokazuje burgundowy skuter dla niepełnosprawnych. Ma ponad 50 lat, żonę, która go nie odwiedza i córki, które o nim zapomniały. Nie lubi być chory na stwardnienie rozsiane.

Coraz częściej jednak choroba jest silniejsza od niego. Nawet skuter go już niemal nie cieszy. Przeżywa kolejny dzień, bo ma swoistą filozofię życia i wielką dozę poczucia humoru. Sławomir Usarek mieszka w Myszkowicach. To niewielka miejscowość. Znają tu Sławka, wszystkim kiedyś pomagał, naprawiał telewizory. On sam nie poddaje się.

Gdy nie potrafi wytrzymać sam ze sobą, dzwoni do telefonu zaufania. Najczęściej powtarza: „Taka jest ta choroba, raz lepiej, raz gorzej, dzisiaj sam już nie wiem, co ze mną będzie”. Leczenie jest kosztowne, a dochody pana Sławka niewielkie. Niedawno, za namową wolontariuszki TZ, poprosił sosnowiecką Caritas o pomoc. Dzięki temu każdy z nas może mu pomóc, wpłacając datek na jego leczenie bądź ofiarując mu 1% podatku.

Wystarczy nazwać tytuł wpłaty „Sławomir Usarek”.

Nr konta:
PKO S.A. o/Dąbrowa Górnicza 77 1240 4908 1111 0000 5358 8766 Caritas Diecezji Sosnowieckiej,
ul. Wawel 19, 41-200 Sosnowiec.

W przypadku przekazania 1% podatku trzeba również wpisać nazwisko Sławka w odpowiedniej rubryce formularza PIT, a dodatkowo podać numer KRS 0000 222 993.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama